Опис інновації:

Умови виробництва, нові технології потребують висококваліфікованих робітників, що спонукає колектив училища до пошуку нових форм і методів організації навчально-виробничого процесу та запровадженню в навчальний процес інноваційних педагогічних та виробничих технологій.

За останній час, при стабілізації розвитку економіки, на ринку праці підвищився попит на робочу силу. Формування ринку праці відбувається під впливом різних чинників. Одними з них є співвідношення між попитом і пропозицією робочої сили та рівень заробітної плати .

Одним із найважливіших чинників підвищення якості професійного навчання, адаптації молодих робітників до нових економічних умов, закріплення їх на робочих місцях в нинішніх умовах ринку праці є соціальне партнерство.

Соціальним партнером ДНЗ "Запорізьке МВПУ" багато років є відкрите акціонерне товариство «Мотор Січ» (у минулому базове підприємство).

Мета впровадження нововведення

Розширення та поглиблення взаємовигідної співпраці із соціальними партерами, підвищення якості професійного навчання, адаптація молодих робітників та закріплення їх на робочих місцях, підвищення престижу навчального закладу.

Ресурсоємкість нововведень. Шляхи залучення додаткових та /або вдосконалення наявних ресурсів

Проект впроваджується за рахунок вдосконалення матеріально - технічної бази училища шляхом залучення додаткових ресурсів, що приводить до заощадження коштів держави на підготовку кваліфікованого робітника.

Технологія впровадження

 ВАТ «Мотор Січ» високотехнологічне підприємство, яке зацікавлено у висококваліфікованих робітниках. Керівництво підприємства, відділи кадрів і технічного навчання постійно тримають тісний зв’язок з училищем, постійно підтверджують свою зацікавленість у поглибленні зв’язків між підприємством і училищем, використовуючи різноманітні форми і напрями спільної роботи та приймають участь у роботі, яка направлена на підготовку висококваліфікованих робітників адаптованих до умов виробництва. Гаслом співпраці підприємства та училища стали слова:

«З висококваліфікованими робітниками із ДНЗ "Запорізьке МВПУ" та новітніми технологіями ВАТ «Мотор Січ» - у ХХІ століття»

 Для реалізації проекту була створена рада, яка вирішує наступні питання:

  - створює робочі комісії та ініціативні групи;

  - планує і організовує сумісні заходи;

  - изначає форми та засоби сумісної діяльності;

  - у межах своїх повноважень приймає рішення про видання необхідних наказів, розпоряджень;

  - вирішує питання фінансування окремих напрямків діяльності;

  - організує інформаційну діяльність.

Результативність та ефективність впровадження інновації:

Один раз на п'ять років укладається договір про співдружність колективу підприємства і училища, у якому зумовлено всі аспекти діяльності щодо взаємовигідного партнерства.

Кожен рік підприємство надає училищу замовлення на підготовку кваліфікованих робітників.

На уроках виробничого навчання у майстернях училища учні навчаються на реальній продукції за замовленням ВАТ «Мотор Січ».

В училищі за допомогою підприємства була створена інструментальна комора, яка оснащена всім необхідним для підготовки кваліфікованих робітників.

Протягом навчання виробничу практику учні проходять в цехах підприємства на робочих місцях під керівництвом досвідчених наставників. Кількість учнів, які проходять виробниче навчання та виробничу практику на підприємстві щороку збільшується.

Учням виплачують заробітну платню. 50% від заробітної платні учнів перераховують училищу згідно з чинним законодавством.

Після закінчення училища підприємство гарантує їх працевлаштування в ті робочі колективи де учні проходили практику.

Під час практики учні забезпечуються спецодягом, засобами захисту, харчуванням і медичним обслуговуванням, користуються соціальною сферою підприємства.

 

Учні училища приймають участь і у суспільному та спортивному житті підприємства.

Багато керівників підприємства свій шлях у професійному зростанні починали з робітничої професії та були випускниками училища, тому з розумінням ставляться до проблем підготовки робітничих кадрів.

Тільки з початку 2008 року підприємство безоплатно передало училищу зварювальне обладнання, замінили 1400 м2 покрівлі на навчально-виробничому корпусі та надали багато іншої допомоги.

Завдяки підтримці підприємства, кожен рік, незважаючи на  демографічний спад, училище виконує план держзамовлення, яке щорічно складає більше 400 осіб. Для профорієнтаційної роботи в школах міста та сільської місцевості підприємство:  безкоштовно надає транспортні засоби, виготовляє рекламну продукцію, надає засоби масової інформації (газета, радіо, телебачення), організовує зустрічі  представників училища та підприємства з абітурієнтами та їх батьками.

 

Щороку на прохідній підприємства працює виїздна приймальна комісія  училища, де батьки абітурієнтів мають можливість отримати кваліфіковану консультацію  педагогічних  працівників та  психолога про вибір професії.

Після закінчення училища, підприємство з випускниками укладає договори, в яких обумовлені обов'язки сторін та оплата праці.

Керівництво ВАТ «Мотор-Січ» постійно дбає, щоб випускники училища довгі роки працювали на підприємстві, тому був виданий наказ  по підприємству від 15.11.2007р. за №2497/к та затверджене положення «Про умови оплати праці молодих спеціалістів» де сказано, що оплата праці молодих спеціалістів проводиться згідно уставу ВАТ «Мотор Січ», колективному договору підприємства та КЗОТу України, «… з доплатою у розмірі  50% до основної заробітної платні, яка складається на підприємстві по даній професії за попередній місяць, при умові виконання змінного завдання… Доплата виплачується випускникам ПТУ впродовж 2 років за відпрацьований час…».

Особлива турбота приділяється учням-сиротам та учням-інвалідам, які отримують не тільки робочі місця, а і цілий пакет соціальних пільг.

Такий підхід сприяє закріпленню випускників на виробництві та підвищує престиж навчального закладу.

.