Загальна характеристика професії «КАСИР (В БАНКУ)»
Касир у банку – відповідальна робота, адже потребує постійної уваги та дисциплінованості. Оформити платіжне доручення, відкрити депозитний чи картковий рахунок, нарахувати відсотки за вкладами – лише частина від того, що має вміти такий фахівець.
Касир (в банку) – це працівники фінансових та банківських установ, які працюють з грошовими та іншими цінностями.
Касир в банку повинен володіти достатньою інформацією щодо виконання операції з приймання, визначення справжності та платіжності, перерахування, обліку, сортування, зберігання, видачі готівки та інших цінностей, сортування грошових білетів й монет за номіналами, а також на придатні й непридатні для обігу, виявлення фальшивих, старих, пошкоджених грошових білетів й монет, формування, упаковки, оформлення грошових білетів й монет згідно з інструкцією щодо емісійно-касової роботи, обміну пошкоджених грошових білетів й монет.
А також в процесі своєї роботи касир в банку повинен складати касову звітність, контролювати додержання касової дисципліни, брати участь у розробленні та впровадженні заходів щодо виявлення недоліків в касовій роботі, їх усунення та запобігання.
Касир в банку працює з інформацією, що становить службову таємницю або носить конфіденційний характер, тому повинен чітко виконувати посадові обов’язки і розуміти важливість роботи з цією інформацією.
Перспективи: Касир (в банку) працюває на підприємствах, в установах та організаціях.
Заробітна плата касира досить висока. У державних структурах її рівень визначається відповідно до штатного розкладу. У приватному секторі вона обумовлюється контрактом, що складається під час прийому на роботу. Вірогідність працевлаштування за спеціальністю «касир банку» після закінчення навчання – висока. Ризик безробіття – мінімальний.
Загальна характеристика професії «ОПЕРАТОР КОМП’ЮТЕРНОГО НАБОРУ»
Серед більшості професій, які сьогодні популярні, є одна особлива – оператор комп’ютерного набору. Незважаючи на те, що вона досить недавно з’явилась, ця професія зразу ж одержала довіру абітурієнтів і постійно користується у них підвищеним попитом, оскільки оволодіння нею забезпечує гарантоване працевлаштування і високу ефективність праці.
Немає жодної професії, яка б не була пов’язана з використанням комп’ютера. Сучасне суспільство ставить перед освітою складне завдання: підготувати спеціаліста, який не тільки володіє певним вантажем знань, але й здатен до постійного самовдосконалення, самоосвіти й адаптації до нових вимог. Світ ПК такий різноманітний і широкий, настільки швидко розвивається, що кожна людина знайде своє місце в цьому світі, і перший крок в цьому напрямку – освоєння професії оператора комп’ютерного набору.
Оператор комп’ютерного набору виконує операції з базами даних (введення, опрацювання, накопичення, систематизація, виведення інформації) на комп’ютерному устаткуванні відповідно до затверджених процедур та інструкцій з використанням периферійного обладнання, систем передавання (приймання) даних на відстань; готує до роботи устаткування, магнітні диски, стрічки, карти, папір; працює в текстовому редакторі з введенням тексту та його редагуванням; записує текст на дискету чи переносить на папір за допомогою матричного або лазерного принтера; виконує інші операції технологічного процесу опрацювання інформації (приймає і контролює вхідні дані, готує, виводить та передає вихідні тощо); керує режимами роботи периферійного обладнання згідно із робочими завданнями (підготовка текстів документів та листів, розрахунків, таблиць, переліків, списків тощо); своєчасно застосовує відповідні дії в разі появи недоліків у роботі устаткування та доповідає відповідальному працівникові про виявлення відхилення від установлених норм функціонування комп’ютерного устаткування; використовує обладнання для передавання (приймання) інформації на відстань відповідно до вимог призначених для цього програм; постійно удосконалює уміння та навички праці з клавіатурою. У разі необхідності виконує обов’язки секретаря керівника (організації, підприємства, установи), веде діловодство.
Перспективи: Вірогідність працевлаштування за професією оператор комп’ютерного набору досить висока за рахунок широкої сфери застосування.
Потреба у фахівцях цієї професії постійно зростає, адже сфера використання персональних комп’ютерів охоплює практично усі види діяльності людини, пов’язані зі сприйняттям, обробкою і передачею інформації і вже зараз неможливо уявити існування людини без електронно-обчислювальних машин.
В сучасному світі працівники цієї професії можуть знайти роботу практично у будь-якій установі чи фірмі.
У перспективі, завдяки розширенню та модернізації комп’ютерного парку, що веде до покращання умов та оплати праці, їх чисельність, безумовно, буде зростати ще більше.