Продовження тижня з професії «Електрогазозварник»

30.11.2023 в Державному навчальному закладі «Запорізький промисловий центр професійно-технічної освіти» в рамках предметного тижня викладачем Рєзніченко В.О. був проведений виховний захід на тему «Моя професія – моя гордість». Здобувачі освіти дізналися про визначну роль жінок-зварників у розвитку промислового потенціалу країн світу. Захід був інформаційно насиченим і дуже пізнавальним.

Під гаслом “Каоліція за вакцинацію”

Керівництво Державного навчального закладу «Запорізький промисловий центр професійно-технічної освіти» поширює інформацію, щодо Національного порталу з імунізації для подальшої роботи з співробітниками, здобувачами освіти та батьками.

урядовий портал 1

урядовий портал 2

державний портал 3

 

Провадження освітнього процесу

Хочете дізнатись все про гроші? Тоді запрошуємо вас приєднатись до нашої команди майбутніх банкірів. Здобуваючи освіту за професією «Касир (в банку). Оператор комп’ютерного набору» ви дізнаєтесь: які бувають форми касових і банківських документів; правила приймання, видачі, обліку і зберігання грошових сум і цінних паперів; порядок оформлення прибуткових і видаткових документів; ліміти залишків готівки в касі, правила забезпечення їх зберігання; порядок складання касової звітності; перелік інформації, що становить службову таємницю або носить конфіденційний характер. На уроках виробничого навчання засвоїмо правила визначення справжності банкнот за допомогою детектора валют, навчимось користуватись лічильною машинкою, засвоїмо методи сліпого набору тексту, попрацюємо у програмах Assecc та Adobe Photoshop. Отримані навички стануть цінним додатком нашим учням до фахового розвитку в галузі банківської справи та програмування.

Проведення тижня з професій

29.11.2023 в рамках тижня з професії «Електрогазозварник» у ДНЗ «Запорізький промисловий центр професійно-технічної освіти» відбулася церемонія посвяти здобувачів освіти першого курсу у зварники.
Захід пройшов у форматі квест-гри, яка складалась з різних конкурсів як практичного, так і теоретичного напрямку.
Практичні конкурси: зібрати і розібрати на швидкість пальник; налаштувати роботу напівавтомату; правильно, відповідно до завдання, під’єднати зварювальний дріт і дріт маси до джерела живлення.
Теоретичні конкурси вимагали від здобувачів освіти знань основних термінів зварювання, проходили у формі ребусів і анаграм.
Впевнену перемогу здобула команда групи № 4/23.

День Гідности та Свободи

28.11.2023 у групі 5/22 класним керівником Василевською Є.А. був проведений захід, присвячений Дню Гідності та Свободи. Цього року ми відзначаємо 10-ту річницю Революції Гідності. А того листопада 2013 року ніхто не здогадувався, що в історії не тільки України, а й усього світу починається новий етап і що події, які відбуватимуться далі – перший крок на шляху до драматичних геополітичних змін. Їх тригером стало продовження боротьби українського народу, що велася не за матеріальні блага чи владу, а духовні цінності – Гідність і Свободу. Шануємо, пам’ятаємо, разом – до Перемоги!

Провадження освітнього процесу

Під час виробничого навчання з професії: «Штукатур» здобувачі освіти опановують технологічний процес нанесення на поверхню декоративних та звичайних штукатурок із застосуванням традиційних і синтетичних опоряджувальних матеріалів, механізмів, інструментів та пристроїв. Майстер на уроках виробничого навчання приділяє увагу застосуванню прогресивних технологій будівництва в сучасному будівельному комплексі, детальніше зупиняються на ефективних матеріалах, які застосовують у сучасному опорядженні будівель. Висвітлює питання техніки безпеки й виробничої санітарії, організації праці та економіки виробництва.У ході виконання робіт здобувачі освіти проявляють креативність, ініціативність, самостійність, здатність та вміння застосовувати набуті знання на уроках теоретичного навчання.

День цивільного захисту

День цивільного захисту є накопиченням дня, який нагадує нам про необхідність готовності до можливих небезпечних ситуацій та катастроф. Це можуть бути природні лиха, техногенні катастрофи, терористичні акти, воєнних дій, тощо.
Учасники освітнього процесу закладу освіти 27 листопада 2023 року удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти , щоб захистити своє здоров’я та життя.
В цей день класні керівники, вихователі, провели інформаційні години на тему: «Правила поводження з небезпечними предметами», години спілкування з елементами практичних занять на тему: «Обережно: небезпека!», обговорення правил безпеки в умовах воєнного стану, при загрозі радіаційної небезпеки, тощо, викладачі предмету «Захист України» Гутнікову О.І., Земляковій Л.Є. організувати консультування учасників освітнього процесу з питань захисти свого життя та Порядку дій у НС, самозахисту та основ першої медичної допомоги, бібліотекарі організувати перегляд відеороликів з обговоренням: «Правила поведінки в надзвичайних ситуаціях», «Безпечна прогулянка в період війни».

Благодійність – безкорисливо прийти на допомогу.

В групі 44/23 відбувся виховний захід на тему: «День благодійності».
Мета:
поглибити знання учнів про добро і зло;
виховувати схильність до доброзичливості та людяності;
формувати в учнів ціннісні (гуманістичні, громадські і духовні ) орієнтири; популяризувати благодійність як практичне втілення духовних надбань людини, як національних та загальнолюдських цінностей;
актуальність волонтерства.
Епіграфом заходу стало: «Не забувати про те, що будь-яка посильна допомога – безцінна ».
В давні часи філософ Демокріт сказав такі слова, які зараз дуже актуальні:«Малі послуги, що надаються вчасно, є найбільшими благодіяннями для тих, хто їх отримує»
Учні розповіли про свої благодійні справи,
про участь в волонтерському загону «Дія» з 2014 р. де своїми добрими діями допомагали воїнам ЗСУ.
Прийняли участь в дискусії:
1.Що ми називаємо добром,а що злом ?
2.Що ми називаємо доброчинністю?
3.Чому люди повинні вибирати між добром і злом?
4.Благодійність – це…
5.Які правила доброти ви знаєте?
Зробили висновок:
Робити добро – завжди почесно.
Саме завдяки людській здатності – безкорисливо прийти на допомогу іншим – у світі ніколи не зникне добро.

Вшанування жертв Голодомору

24.11.2023 у групі 1/21 класним керівником Лапіною І.В. була проведена виховна година, присвячена вшануванню жертв Голодомору. Голодомор 1932-1933 років став наслідком поразки Української революції 1917-1921 років та окупації країни більшовиками. Цього року ми вдруге вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями Росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.
Традиційно кожної четвертої суботи листопада вшановуємо жертв Голодомору 1932-1933 років. Цьогоріч ця дата припадає на 25 листопада. Долучіться в цей день о 16.00 до Загальнонаціональної хвилини мовчання. Згадайте про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів.

Провадження освітнього процесу

Під час виробничого навчання з професії: «Монтажник гіпсокартонних конструкцій» здобувачі освіти опановують технології монтажу гіпсокартонних конструкцій із використанням комплексних систем фірми «Кнауф», матеріалів компанії «Хенкель Баутехнік» та «Сініат», їх декоративно-захисне опорядження та вимоги до теплоізоляції. Майстер на уроках виробничого навчання розглядає етапи підготовки та організацію виконання таких робіт. У ході виконання робіт здобувачі освіти проявляють прагнення до оволодіння обраної професії, спрямовану на художнє формотворення і декорування виробів інтер’єрного призначення з гіпсоматеріалів.