Загальна характеристика професії «ШТУКАТУР»

Штукатурні роботи належать до великої групи оздоблювальних робіт, а професія штукатура займає особливе і дуже помітне місце серед інших будівельних професій. Робота штукатура полягає у виконанні вирівнюючого або декоративного шару розчину на поверхнях стін, стель та інших конструкцій. Штукатурять поверхні, як всередині приміщень так і на фасадах. Штукатур готує поверхню до опорядження, готує розчин, наносить його вручну або механізованим способом на поверхню, розрівнює і затирає.

Штукатур є тим будівельним фахівцем, від якості роботи якого залежить, як буде виглядати будинок після введення його в експлуатацію. Висококваліфікований штукатур за своїм рівнем майстерності наближається до художника. Результати роботи штукатура завжди на видноті, тому кажуть, що його робота є візитною карткою всіх будівельників, які споруджували будівлю.

Впродовж навчання вивчає як виготовляти розчин з сухих готових матеріалів і сумішей; накладати розчин на поверхню, що підлягає штукатурці; вирівнювати поверхні; опоряджувати колони, балки, фасади.

Перспективи: Люди з такою професією працюють в різних організаціях. Адже не тільки будівельні компанії містять бригади штукатурів. Такі фахівці працюють ще й у великих організаціях з великим обсягом своїх приміщень, які потрібно постійно ремонтувати і перебудовувати. Працюють як в приміщенні, так і на відкритому повітрі. Безумовно, ця професія дуже затребувана і коло потенційних клієнтів дуже широкий, адже ремонт роблять як приватні особи, так і компанії, підприємства. Причому, якщо будівництво, в основному, розпочинають в теплу пору року, то замовлення на ремонтні роботи всередині приміщень є завжди. Але тут, як і в будь-який інший професії, найголовніший чинник затребуваності — це професіоналізм та вміння самого фахівця. Так що, можна сказати сміливо — у хорошого штукатура робота буде завжди.

Загальна характеристика професії «ЛИЦЮВАЛЬНИК-ПЛИТОЧНИК»

Останні роки плитка зберігає лідерство серед облицювальних матеріалів у будівництві. Популярність такого формату оформлення інтер’єру незмінно росте. Секрет її успіху – широкий комплекс переваг: різноманіття видів, доступність укладки і простота догляду.

Лицювальник-плиточник оздоблює стіни та підлогу будівель природними й синтетичними кахлями, мозаїкою. Професія лицювальник-плиточник на сьогодні стала найпопулярнішою серед усіх будівельних професій.

Професія лицювальника-плиточника відноситься до комплексу професій оздоблювальних робіт, що виконуються з метою підвищення довговічності будинків, архітектурних та інженерних споруд, надання їм естетичного вигляду. У процесі роботи лицювальник-плиточник застосовує різні механізми та інструменти: мозаїчно-шліфувальні машини, розчиномішалки, трамбівки, катки, скребки, кельми, шпателі, рівні тощо. Виконує роботи середньої складності під час облицьовування керамічними, скляними, азбестовими та іншими плитками.

Лицювальник-плиточник повинен знати: види та основні властивості матеріалів, які застосовуються; склад розчинів, мастик, способи та технології їх приготування та застосування; способи розбивки, провішування, промаячування горизонтальної, вертикальної і криволінійної поверхонь; норми і правила проведення та приймання оздоблювальних робіт.

Повинен уміти: вести штукатурні роботи; робити покриття та лицювання стін прямими і фасонними плитками; визначити види та причини браку і усувати його; робити ремонт та заміну плиток; виконувати оздоблювальні роботи згідно з запланованим малюнком.

Ринок праці. Лицювальник-плиточник може працювати у комерційних та приватних структурах, де заробітна плата визначається контрактом і становить комерційну таємницю.

Взагалі професія лицювальника-плиточника добре оплачується і набуває престижності. Будівельні організації України, домобудівні комбінати, ремонтні та експлуатаційні управління міст і сіл відчувають постійну потребу в фахівцях цієї професії.

Споріднені професії: лицювальник-мозаїчник, паркетник, штукатур-маляр, плиточник-фасадник, каменяр.

Загальна характеристика професії «МОНТАЖНИК ГІПСОКАРТОННИХ КОНСТРУКЦІЙ»

На протязі століть методи будівництва змінювалися за рахунок впровадження нових технологій та появи на будівельному ринку сучасних будівельних матеріалів. Конструкції з гіпсокартону в останні кілька років одержали повсюдне поширення.

Останнім часом все більше уваги стали приділяти застосуванню маловитратних і більш швидких методів будівництва. Виникло так зване “сухе” будівництво. Основним матеріалом сухого будівництва є гіпсокартонні плити, деревностружкові і гіпсоволокнисті плити, В більш широкому розумінні до області сухого будівництва можна також віднести облицювання внутрішніх стін дерев’яними панелями, встановлення пазогребневих перегородок, облицювання, що наклеюється, та безшовні покриття підлог деревностружковими плитами.

Гіпсокартон – давно відомий вид продукції на вітчизняному ринку, в Україні його почали випускати ще на початку 50-х років. Проте тільки останніми роками, по мірі просування на український ринок технологій “сухого” будівництва, переваги гіпсокартону отримали належну оцінку, зробивши його одним з найбільш вживаних оздоблювальних матеріалів. Сьогодні гіпсокартон це ключова позиція при внутрішньому оздобленні і плануванні простору приміщень. І якщо раніше його використовували в основному як “суху штукатурку”, то зараз, завдяки постійному вдосконаленню асортименту І технічних характеристик, можливості застосування гіпсокартону значно розширилися.

Дана професія використовує технології сухого будівництва, має оздоблювальну основу, та відповідає нормам і правилам монтажних конструкцій. Тобто спеціаліст повинен враховувати товщину стін, стелі, падіння світла та і взагалі повинен вміти розробити конструкцію так, щоб вона вписувалася у вже існуючий інтер’єр, була надійною та безпечною. Монтажник гіпсокартонних конструкцій – це спеціаліст,від якого залежить естетичний вигляд інтер’єру. Він за допомогою сучасних будівельних матеріалів будує стіни, стелі, різноманітні декоративні оздоблення приміщень. Здебільшого – це стелі (євро) із різними підсвітками площинами, об’ємами, кольорами. В роботі застосовуються гіпсокартонні листи, профілі для їх кріплення, фурнітура, будівельні суміші, розчини тощо.

Перспективи: Можливі місця роботи: будівельні організації, ремонтно-будівельні управління, фірми, що займаються оздоблювальними роботами. Можна відкрити власну справу. Потреба у робітниках цієї професії постійно має тенденції до зростання.