Загальна характеристика професії «ЕЛЕКТРОМОНТЕР З РЕМОНТУ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ ЕЛЕКТРОУСТАТКУВАННЯ»
Сьогодні професія електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування – одна з провідних на промислових підприємствах, у будівельних організаціях та організаціях комунального господарства. Разом з тим вона застосовується практично в усіх галузях господарства і потреба у електромонтерах постійна.
У сучасних умовах для висококваліфікованих спеціалістів є шанс відкрити власну справу, пропонуючи населенню послуги щодо обслуговування та ремонту електрообладнання та інструментів здебільш побутового характеру: встановлення та ремонт побутової електротехніки, електроосвітлювального устаткування, прокладання та заземлення електропроводів, кабелів, обслуговування діючої техніки, встановлення та підключення до мережі лічильників, світильників тощо.
Але професія ця, як і раніше залишається небезпечною і стресовою, особливо для молодих електромонтерів.
Eлектромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування обслуговує силові й освітлювальні установки, здійснює перевірку, розбирання і складання схем керування електроустаткуванням, підключення до електросистеми цеху нового обладнання, його перевірку, регулярний нагляд за його роботою. Він виявляє вузли, де виникло замикання, здійснює вимкнення цих вузлів із мережі, розбирання, заміну, складання і вмикання установки; включає, вимикає і оглядає трансформатори, перевіряє стан ізоляторів і запобіжників, заземлення та освітлення, ремонтує електродвигуни та генератори постійного та змінного струму, обладнання та апаратуру розподільних пристроїв та інш. Електромонтер здійснює діяльність як в приміщенні, так і поза ним.
Перспективи розвитку: Існує можливість адміністративного просування (електромонтер, старший електромонтер, бригадир, технік). Перспективи щодо працевлаштування після оволодіння професією у електромонтера вагомі та стабільні, а ризик безробіття незначний.
Споріднені професії: Електромонтер-кабельник, електромонтер диспетчерського обладнання і телеавтоматик.
Загальна характеристика професії «МОНТАЖНИК РАДІОЕЛЕКТРОННОЇ АПАРАТУРИ ТА ПРИЛАДІВ»
Професія монтажника радіоелектронної апаратури та приладів — одна з найважливіших професій у сучасному світі електроніки, автоматизації та технічного прогресу.
Монтажник радіоелектронної апаратури та приладів монтує вузли, блоки, прилади, радіопристрої, друковані плати, секції фільтрів та панелі радіоелектронної апаратури та апаратури дальнього та провідного зв’язку за простими монтажними схемами та кресленнями з повним закладанням проводів та з’єднань в усіх видах виробництва.
Монтажник радіоелектронної апаратури та приладів випробовує та перевіряє виконаний монтаж на полярність, обривання, коротке замикання та правильність підключення із застосуванням електровимірювальних приладів. Монтажник радіоелектронної апаратури та приладів розпаює прилади, які демонтує, із заміною окремих елементів, монтує окремі вузли на мікроелементах. Монтажник прокладає екранований та високочастотний кабель з розбиранням та розпаюванням кінців провідників за простими монтажними схемами, випробовує та перевіряє виконаний монтаж на полярність, обрив, коротке замикання та правильність підключення із застосуванням електровимірювальних приладів; виконує демонтаж із заміною окремих елементів; знаходить і усуває несправності зі зміною окремих елементів і вузлів.
Перспективи: Монтажник радіоелектронної апаратури та приладів затребуваний на виробництві радіоелектронної апаратури та приладів (монтажні роботи та механічне регулювання), виробництві радіоелектронної апаратури, приладів і апаратури провідного зв’язку підприємств електронної та радіотехнічної промисловості та сфер обслуговування (монтажні роботи та механічне регулювання).